Naśladowcy Chrystusa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Naśladowcy Chrystusa

A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony - Mateusza 24:13
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie...

Go down 
AutorWiadomość
Cyryl
Admin



Liczba postów : 63
Join date : 14/09/2019

Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie... Empty
PisanieTemat: Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie...   Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie... EmptyNie Mar 08, 2020 2:46 pm

Daje w tym temacie podstawowy artykuł, o zaginionych 10 pokoleniach Izraela:
https://www.zbawienie.com/10-pokolen.htm

W tym temacie odkryłem coś ciekawego, okazuje się, że Rosjanie i Ukraińcy nie są narodami Słowiańskimi, gdyż mają inne geny:
https://cyryl27.wordpress.com/2020/02/29/rosjanie-i-ukraincy-nie-sa-slowianami/

Mój artykuł wzbudził zainteresowanie i różne reakcje (w tym samego Henryka Kubika).

Zaznaczam mój artykuł bazuje na tłumaczonym z Rosyjskiego artykule z rosyjskiej strony, w który opiera się na badaniu genów obecnych Rosjan. Ten artykuł z 2013 roku został nie tylko przez władze Rosji ale cały świat przemilczany co jest dziwne. 

Gdyby ten artykuł i badania były fałszywe to władze Rosji powinni być zainteresowane wykazaniem fałszywości tego artykułu. A udowodnienie tego fałszu było by bardzo łatwe. 

Co ciekawe na temat tych badań i tego artykułu milczą USA i zachód oraz Polskie. A przecież te państwa walczą w strefie propagandowej z Rosją. Przecież UE ma w swoich szeregach państwa i narody Słowiańskie, które jak by zostały poinformowane, że Rosjanie to nie są Słowianie to cała retoryka Rosji jako obrońcy Słowian by padła. 

Tak samo dziwi mnie milczenie żydów w tej kwestii, wszak jeśli planowali oni by konflikt pomiędzy Rosją a Polską to ten artykuł by mógł zaognić sytuacje pomiędzy obydwoma narodami.

Henryk oczywiście mnie określił wrogiem Słowian a mój artykuł określił jako "ohydny atak":
http://zbawienie.forumotion.com/t384p25-czasy-konca-wiadomosci-zwiazane-z-czasami-konca

i pisze o jakimś spisku.

Tymczasem jak widać mój artykuł daje nowe możliwości i lepszym poznaniu proroctw.

Tutaj temat będę kontynuował....zachęcam też innych do dzielenia się swoimi opiniami w tym temacie.
Powrót do góry Go down
Cyryl
Admin



Liczba postów : 63
Join date : 14/09/2019

Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie... Empty
PisanieTemat: Re: Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie...   Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie... EmptyNie Mar 08, 2020 8:53 pm

W moim artykule zauważyłem niestety niepokojące zjawisko.
Otóż wielu ludzi, komentuje i ocenia go emocjonalnie traktując, że jeśli Rosjanie nie są Słowianami ale Ugrofinami, to jest jakaś obelga lub coś złego.

Pamiętajmy o jednym nikt z nas nie ma wpływu na swoje pochodzenie czy geny!!! Owszem geny Izraelitów czy Słowian ułatwiają wypełnianie zakonu Boga, zaś geny hybrydzie czy geny innych narodów ze względu na skażenie genetyczne wypełnianie prawa Bożego utrudniają.... jednak znowu, to nie oznacza, że geny determinują całkowicie nasze postępowanie.

Jak wiadomo z historii Izraelici, czyści genetycznie a nawet potem Słowianie także dokonywali złych uczynków. Izraelici nawet stali się w czynieniu zła gorsi od Kananejczyków, co jeszcze gorzej świadczy o Izraelitach, wszak mieli oni lepsze geny do wypełniania prawa Bożego.

Ponadto ocena współczesnych Rosjan czy Ukraińców jako narodów nie Słowiańskich czy nie Izraelickich, w wielu komentarzach, pokazuje jedno, jedno albo traktują to jako powód do tego aby poniżać z tego powodu wszystkich Rosjan czy Ukrainców wszystkich wkładać ich do jednego worka i wypominać współczesnym Rosjanom i Ukraińcom zbrodnie ich ojców. Drudzy zaś traktują - szczególnie wobec Rosjan - ten artykuł jako kłamstwo, ponieważ jakby bycie nie Słowianinem powodowało, że jest się członkiem nasienia węża skazanym na zagładę. Drudzy zatem traktują informacje o nie Słowiańskim rodowodzie i genach Rosjan jako atak na nich i całą Słowiańszczyznę. 

Tymczasem co mówi Bóg nam???

Ezechiela 18 napisał:
(20) Człowiek, który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość będzie zaliczona sprawiedliwemu, a bezbożność spadnie na bezbożnego.
(21) Lecz gdy bezbożny odwróci się od wszystkich swoich grzechów, które popełnił, i będzie przestrzegał wszystkich moich przykazań, i będzie wykonywał prawo i sprawiedliwość, na pewno będzie żył, nie umrze.
(22) Nie będzie mu się przypominać żadnych jego przestępstw, które popełnił, będzie żył przez sprawiedliwość, którą się kierował.
(23) Czy rzeczywiście mam upodobanie w śmierci bezbożnego - mówi Wszechmocny Pan - a nie raczej w tym, by się odwrócił od swoich dróg i żył?
(24) A gdy sprawiedliwy odwróci się od swojej sprawiedliwości i popełnia bezprawie, i czyni wszystkie te ohydne rzeczy, których dopuszcza się bezbożny, czy ma żyć? Nie będzie mu się przypominało tych wszystkich sprawiedliwych czynów, które spełnił; z powodu niewierności, której się dopuścił, i z powodu swojego grzechu, który popełnił, umrze!
(25) A wy mówicie: Nie jest słuszne postępowanie Pana. Słuchajcie więc, domu izraelski! Alboż moje postępowanie nie jest słuszne? Czy nie raczej wasze postępowanie jest niesłuszne?
(26) Gdy sprawiedliwy odwraca się od swojej sprawiedliwości i popełnia bezprawie, umrze; z powodu swojego bezprawia, które popełnił, umrze.
(27) A gdy bezbożny odwróci się od swojej bezbożności, której się dopuszczał, spełnia prawo i czyni sprawiedliwość, zachowa przy życiu swoją duszę.
(28) Spostrzegł się i odwrócił od wszystkich swoich przestępstw, które popełnił; na pewno więc będzie żył, nie umrze.


Czyli nie traktujmy informacji o nie Słowiańskich genach Rosjan i Ukraińców jako coś co przesądza o zbawieniu. Nie traktujmy złych uczynków dawnych pokoleń Rosjan i Ukraińców jako coś co oznacza, że obecnie Rosjanie czy Ukraińcy są także tymi złymi.

Napisze jedno, mi samemu zdarza się wiele razy wybuchnąć gniewem i potem tego żałować, mieć głupie agresywne myśli z powodu reakcji na nieszczęścia czy złe informacje... a zatem obserwując siebie krytycznie zaczynam rozumieć, że geny to nie wszystko i najważniejsza jest wytrwałość i determinacja w zamianie swojego zachowania, kontroli swoich myśli uczuć (tak jak radzi mi i innym Efraimita). 

No właśnie determinantem zbawienia czy to zaginionych Izraelitów cz nie Izraelitów jest wytrwałość:


Mat 24 napisał:
(12) A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.
(13) A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Ap 13 napisał:
(10) Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych.

Sam Isus dał to do zrozumienia chwaląc setnika (który był hybrydą, wszak oficerami armii Rzymu nie byli Izraelici mający problemy z zabiciem drugiego człowieka):


Mat 8 napisał:
(5) A gdy Isus wszedł do Kafarnaum, przyszedł do niego setnik, prosząc go
(6) I mówiąc: Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi.
(7) Odrzekł mu Isus: Przyjdę i uzdrowię go.
(8) A setnik odpowiedział mu: Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod mój dach, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony.
(9) Ja także jestem człowiekiem podległym władzy i mam pod sobą żołnierzy; i mówię temu: Idź, a idzie; innemu: Przyjdź, a przychodzi; i słudze swemu: zrób to, a robi.
(10) Gdy Isus to usłyszał, zdziwił się i rzekł do tych, którzy szli za nim: Zaprawdę powiadam wam, u nikogo w Izraelu tak wielkiej wiary nie znalazłem.
(11) Ale mówię wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios.
(12) Synowie Królestwa zaś będą wyrzuceni do ciemności na zewnątrz; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.


Setnik wykazał się wytrwałości i wiarą w wypełnianiu zakonu na przekór swoim genom i pochodzeniu. 

Proponuje więc temat ten nie traktować jako okazji do emocjonalnych i niesprawiedliwych ocen wobec obecnych ale i dawnych wszystkich Rosjan i Ukraińców. 

Nie możemy zapominać o tym co jest najważniejsze w zakonie:


Mat 23 napisał:
(23) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
(24) Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.


No właśnie nie jest sprawiedliwie oceniać cały naród czyli obecnych wszystkich Rosjan i Ukraińców ale też i danych wszystkich Rosjan i Ukraińców. Nie jest też taka ocena aktem miłosierdzia czy naszej miłości do drugiego człowieka ale raczej wyrazem naszej nienawiści. 

Jeśli warunek zbawienia sprowadza tylko do sprawy pochodzenia i genów to przecież przecedza komara a połyka wielbłąda.
Powrót do góry Go down
Cyryl
Admin



Liczba postów : 63
Join date : 14/09/2019

Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie... Empty
PisanieTemat: Re: Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie...   Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie... EmptyWto Mar 10, 2020 10:22 am

Nathaniel dał ciekawy komentarz:


Nathaniel napisał:
Muromcy (Muroma, Morom, Muromowie) – lud ugrofiński spokrewniony z Mordwinami, który w pierwszym tysiącleciu naszej ery zamieszkiwał basen Oki. Podstawę ich gospodarki stanowiły uprawa roli i łowiectwo. W późniejszym okresie Muromcy zostali zhołdowani przez Ruś Kijowską, a następnie zasymilowani przez Słowian, mając udział w formowaniu etnosu rosyjskiego. Do XI wieku stanowili większość etniczną na terenach, które zamieszkwali, do XVI wieku ulegli asymilacji. Od tego ludu pochodzi nazwa miasta Murom, niegdyś ważnego ośrodka politycznego Rusi i stolicy udzielnego księstwa. W okolicach tego miasta do dzisiaj spotyka się osoby wywodzące swoje pochodzenie od Muromców.
A po angielsku nazywani Finami z Wołgi. Nawiasem mówiąc Wołga
The Volga Finns (sometimes referred to as Eastern Finns)[1] are a historical group of indigenous peoples of Russia living in the vicinity of the Volga, who speak Uralic languages. Their modern representatives are the Mari people, the Erzya and the Moksha Mordvins,[2][3] as well as extinct Merya, Muromian and Meshchera people.[4] The Permians are sometimes also grouped as Volga Finns.

https://en.wikipedia.org/wiki/Volga_River
The Russian hydronym Volga (Волга) derives from Proto-Slavic *vòlga „wetness, moisture”, which is preserved in many Slavic languages, including Ukrainian volóha (воло́га) „moisture”, Russian vlaga (влага) „moisture”, Bulgarian vlaga (влага) „moisture”, Czech vláha „dampness”, Serbian vlaga (влага) „moisture”, Croatian vlaga „moisture” and Slovene vlaga „moisture” among others.[7]
The Slavic name is a loan translation of earlier Scythian Rā (Ῥᾶ) „Volga”,[8] literally „wetness”, cognate with Avestan Raŋhā „mythical stream” (also compare the derivation Sogdian r’k „vein, blood vessel” (*raha-ka),[9] Persian رگ rag „vein”[10]) and Vedic Sanskrit rasā́ (रसा) „dew, liquid, juice; mythical river”.[11] The Scythian name survives in modern Mordvin Rav (Рав) „Volga”.
The Turkic peoples living along the river formerly referred to it as Itil or Atil. In modern Turkic languages, the Volga is known as İdel (Идел) in Tatar, Атăл (Atăl) in Chuvash, Idhel in Bashkir, Edil in Kazakh, and İdil in Turkish. The Turkic names go back to the ancient Turkic form “Etil/ Ertil”, the origin and meaning of which are not clear. Perhaps this form has a connection with the hydronym Irtesh.[12]
The Turkic peoples associated the Itil’s origin with the Kama. Thus, a left tributary to the Kama was named the Aq Itil „White Itil” which unites with the Kara Itil „Black Itil” at the modern city of Ufa. The name Indyl (Indɨl) is used in Adyge (Cherkess) language.
Among Asians,[clarification needed] the river was known by its other Turkic name Sarı-su „yellow water”, but the Oirats also used their own name, Ijil mörön or „adaptation river”. Presently the Mari, another Uralic group, call the river Jul (Юл), meaning „way” in Tatar. Formerly, they called the river Volgydo, a borrowing from Old East Slavic.

Rzeka Ra, już to kiedyś wyczytałem z prac bodajże Ptolemeusza.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rurykowicze
Rurykowicze (ukr. Рю́риковичі, ros. Рю́риковичи) – ród ruski wywodzący się od legendarnego wodza Waregów – Ruryka I, pochodzącego najprawdopodobniej z Półwyspu Jutlandzkiego. Kniaziowie z tej dynastii zdołali skupić pod swymi rządami część Waregów, plemion słowiańskich i plemion ugrofińskich i tym samym dali początek Rusi Kijowskiej. Z czasem ludność wareska uległa całkowitej asymilacji ze Słowianami. Dynastia ta sprawowała rządy w Wielkiem Księstwie Moskiewskim (Rusi Moskiewskiej) i Carstwie Rosyjskim do 1610 roku (z przerwą w latach 1598-1606). Jej ostatnimi przedstawicielami, którzy zasiadali na tronie Rosji byli carowie Fiodor I Iwanowicz, syn Iwana IV Groźnego oraz Wasyl IV Szujski. Potomkiem Ruryka z rodu książąt jarosławskich był także premier Rosji Gieorgij Lwow, sprawujący urząd w 1917 roku.

Hmmm, mieszanina Waregów
Waregowie, Wariagowie – nazwa pochodząca od staronordyckiego słowa var (ślub), tu używana w rozumieniu przysięgi, w formie pośredniej vearing (towarzysz, sprzymierzeniec)[1]. Niektórzy historycy wywodzą jednak nazwę od fińskiego słowa „vara”, oznaczającego straż lub „vaara”, czyli niebezpieczeństwo[2]. Od słowa wareg, wariag, według ludowej etymologii, pochodzi rosyjskie słowo wrag, oznaczające wroga, nieprzyjaciela, ale słowo to ma pochodzenie prasłowiańskie, potwierdzone w innych rodzinach językowych. W XII wieku Waregami określano również katolików, wrogów i odstępców „prawdziwej” wiary chrześcijańskiej[3].
Słowian i Ugrofinów.

++
https://kresy24.pl/rosyjscy-archeolodzy-kopali-kopali-i-wykopali-tryzub/
https://journals.umcs.pl/sb/article/viewFile/3843/3215



https://cyryl27.wordpress.com/2020/02/29/rosjanie-i-ukraincy-nie-sa-slowianami/#comments
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie... Empty
PisanieTemat: Re: Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie...   Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie... Empty

Powrót do góry Go down
 
Zaginione 10 pokoleń Izraela czyli Słowianie...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wybawienie Ludu Bożego Izraela
» Królowa Nieba.. czyli kult Ewy
» O EDOMIE - czyli fałszywym narodzie wybranym
» Prośba Chrystusa. Bądźmy doskonali jak Bóg. Czyli jacy?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Naśladowcy Chrystusa :: DOKTRYNY-
Skocz do: