Naśladowcy Chrystusa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Naśladowcy Chrystusa

A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony - Mateusza 24:13
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 list od brata Rafała

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Lotion
Admin
Lotion


Liczba postów : 19
Join date : 15/09/2019

list od brata Rafała Empty
PisanieTemat: list od brata Rafała   list od brata Rafała EmptyPon Paź 21, 2019 11:18 am

Cytat :
Witam i pozdrawiam was gdziekolwiek jesteście. Gdyby ktoś rozwiał moje wątpliwości w pewnej sprawie byłbym bardzo wdzięczny.

Dzięki wam wyrwałem się z kk , rodzina tego nie rozumie tłumacze pewne sprawy ale zderzam się z betonem więc odpuściłem ale ..
1. Za kilka miesięcy urodzi mi się dziecko, nie chce go chrzcić w kk ale silny opór rodziny mnie do tego zmusza co mam zrobić ?

Zastanawia mnie też kwestia wielkiej nierządnicy z Apokalipsy, czy przypadkiem nie będzie to jedna światowa religia zamiast kk ?

Ubolewam nad sprawą z Henrykiem, ale może wasze drogi się jeszcze zejdą. Bóg z wami



Ostatnio zmieniony przez Lotion dnia Pon Paź 21, 2019 1:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Lotion
Admin
Lotion


Liczba postów : 19
Join date : 15/09/2019

list od brata Rafała Empty
PisanieTemat: Re: list od brata Rafała   list od brata Rafała EmptyPon Paź 21, 2019 12:56 pm

jako że temat jest dość trudny i zdania mogą być w pewnej mierze podzielone

zatem napisze od siebie, jak ja to widzę i jak postępuję w takich sprawach jak chrzest, ale też święta, rytuały i inne pogańskie obrzędy.

Co do chrztu mamy informację przekazaną w Mat 3
Mat 3 napisał:
(11) Ja chrzczę was wodą, abyście się nawrócili, lecz Ten, który przyjdzie po mnie, jest mocniejszy ode mnie. Ja nie jestem nawet godzien nosić Jego sandałów. On to będzie was chrzcił w Duchu Świętym i w ogniu.


Zatem nie ma już mowy o chrzcie jaki czynił Jan, chrzest teraz odbywa się w Duchu i ogniu poprzez naszą wiarę w Boga, Jego Syna i Prawo. Chrzest to narodzenie się na nowo, zerwanie ze starym Ja i zaczęcie życia od NOWA.  

Jak dziecko dopiero co narodzone ma zaczynać życie od nowa? Jak ma być świadome swoich grzechów skoro jest czyste (poza grzechem pierworodnym), Jak ma być świadome swojej wiary, jaką drogę wybrać? Dlaczego ktoś chce decydować za takie niewinne maleństwo w kogo będzie wierzyć?!

To my mamy być jak dzieci, a nie dzieci jak my…

Poza tym, jeśli nawet ktoś decyduje się na chrzest z wody, to kto miałby udzielić tego chrztu? Kapłan, ksiądz z sekty katolickiej czy innego wyznania chrześcijańskiego? Według jakiego obrzędu, robiąc znak krzyża na głowie?!! Czy mamy gdzieś w Biblii podaną procedurę jak chrzcić? Wskazówkę, kto to może robić (robili to uczniowie Isusa, a dalej kto ma do tego prawo)?

Więcej pytań i wątpliwości niż odpowiedzi. Jak istnieje możliwość,  że możemy coś źle zrobić to lepiej tego nie robić, zaniechać. Takie jest moje zdanie. Zmniejszać ryzyko grzechu do minimum.


mam dwoje dzieci
- jedno prawie dorosłe które miał chrzest i niestety 1 komunię (wynikający z mojej niewiedzy w temacie),
- drugie młodsze już chrztu nie ma, ani nic więcej co za tym idzie. Odkąd poznałem prawdę nie było tematu, opinia ludzi przestała mieć znaczenie.

Mat 15:3 napisał:
DLACZEGO I WY PRZESTĘPUJECIE PRZYKAZANIE BOŻE DLA WASZEJ TRADYCJI?

W tym prostym zdaniu pojawia się sedno! Mamy służyć  Bogu  wypełniając  Jego Prawo i nakazy. Inne opcji nie ma. W naszym życiu Bóg musi być na 1 miejscu inaczej nic nie będzie działać prawidłowo.
Zatem najpierw Bóg (Jego wola) potem ludzie (ich wola), ale nigdy na odwrót.

Nie ważne co ludzi będą gadać, czy im się to podoba czy nie, czy gwałcenie jakiejś zasranej pogańskiej tradycji czy nie… to wszystko nie ma znaczenia. Nie uważam, choć może się mylę,  aby Bóg był tak tolerancyjny i wybaczał nam to że źle czynimy, pomimo że nas wielokrotnie ostrzega.
Czy ważniejsze jest dla nas zdanie Boga czy ludzi?

Pamiętajmy, że Bóg się brzydzi bałwochwalstwem i uważa to za bardzo poważny grzech, o którym lucyperiański kościół katolicki nie zamierzał wspomnieć  wycinając całe drugie przykazanie!

Czy trzeba więcej dowodów na to, aby trzymać się z DALEKA od tej szatańskiej instytucji?


W Prawie Bożym nie ma drobnego druczku, nie ma usprawiedliwienia , że nie wiedziałem skoro wiem jak jest. Co innego grzech nieświadomy , a co innego jak wiemy że zgrzeszymy a to robimy, wtedy do grzech przeciwko Duchowi Świętemu, który nie będzie wybaczony!

Mat 12 napisał:
(30) Kto nie jest ze Mną, przeciwko Mnie jest, a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza. (31) Dlatego mówię wam, że każdy grzech i każde bluźnierstwo będzie ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. (32) I nawet jeśli ktoś powie jakieś słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu to przebaczone, lecz jeśli będzie mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie zostanie mu to przebaczone ani w tym życiu, ani w przyszłym


Małe wyjaśnienie co rozumiem jako grzech przeciwko Duchowi Świętemu.

Grzech przeciw DŚ to poznanie prawdy i jej odrzucenie
odrzucasz prawdę od Boga więc odrzucasz Boga
odrzucanie prawdy to tak jakby Boga nazwać kłamcą

Czyli znamy prawdę otrzymaną przez Boga, a mimo to jawnie ją zatajamy czy występujemy przeciwko niej w postaci ukrywania jej (zatajania), zniekształcania, przeinaczania, manipulowania nią czy przekłamywania lub w końcu odrzucania.




Wiemy doskonale komu kościół katolicki służy, teraz już wręcz jawnie odsłania się doktryna szatana. Sekta która walczy o każdą dusze by NIE MOGAŁA BYĆ ZBAWIONA,  właśnie poprzez wpędzanie w grzech, przez łamanie Bożych przykazań, szczególnie pierwszych dwóch (Ks Wyj 20)

Czy ktoś chciałby dobrowolnie oddać swoje niewinne dziecko w ręce tych kaznodziei składających podczas okultystycznych obrzędów ofiarę szatanowi?


Chciałbym być dobrze zrozumiany.

Nie namawiam do walki z najbliższymi, czy z innymi ludźmi. Mówię jedynie by się nie uginać, by dawać przykład naszej wiary i niezłomności w naszych czynach wynikających z przestrzegania Prawa Bożego. To szacunek i bojaźń wobec Naszego Stwórcy. To kompas moralny w postaci naszego sumienia, to nasza wolna wola kierowana zgodnie z wolą Boga.

Pokazujmy, tłumaczmy, spokojnie i stanowczo. Nie ulegajmy, ale nie stawiajmy na ostrzu noża tylko rozmawiajmy. Pamiętajmy że mamy pełne prawo do posiadania swojego zdania i trwania przy nim, jak każdy inny człowiek.
Bierzemy odpowiedzialność za nasze dziecko i będziemy z tego rozliczeni, jak z naszych uczynków

Zaznaczam, że jest to jedynie moja ocena tego, jak powinniśmy się zachować w takiej czy podobnej sytuacji, ale mogę się mylić gdyż nikt nie jest nieomylny Smile
Jednak na tę chwilę tak to widzę.


Na koniec

Sędziów 2 napisał:
(11) Zaczęli synowie izraelscy czynić zło w oczach Pana i służyli Baalom.
(12) Opuścili Pana, Boga ojców swoich, który ich wywiódł z ziemi egipskiej, i chodzili za innymi bogami spośród bogów ludów okolicznych, i oddawali im pokłon, drażniąc Pana.

AMOSA 5 napisał:

(21) NIENAWIDZĘ WASZYCH ŚWIĄT, GARDZĘ NIMI, I NIE PODOBAJĄ MI SIĘ WASZE UROCZYSTOŚCI ŚWIĄTECZNE.
(22) NAWET GDY MI SKŁADACIE OFIARY CAŁOPALNE I OFIARY Z POKARMÓW, NIE MAM W NICH UPODOBANIA, A NA OFIARY POJEDNANIA Z TŁUSTYCH WASZYCH CIELĄT NIE MOGĘ PATRZEĆ.
(23) USUŃ ODE MNIE WRZASK TWOICH PIEŚNI! I NIE CHCĘ SŁYSZEĆ BRZĘKU TWOICH HARF.
(24) NIECH RACZEJ PRAWO TRYSKA JAK WODA, A SPRAWIEDLIWOŚĆ JAK POTOK NIE WYSYCHAJĄCY!


Dotyczy to wszelkich świąt i obrzędów pogańskich!


podaję tu link naszego brata Liksara gdzie wszystko opisuje w świetny sposób w swoim artykule: https://liksar.wordpress.com/2015/11/07/pochodzenie-chrzescijanskich-swiat/
Powrót do góry Go down
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

list od brata Rafała Empty
PisanieTemat: Re: list od brata Rafała   list od brata Rafała EmptyCzw Paź 24, 2019 1:56 pm

Zacznijmy od tego, że Jan chrzcił poprzez zanurzenie całego człowieka w wodzie

W wodzie, dlatego, że potop zmył gigantów, i demony nienawidzą wody, bo przypomina im o ich zagładzie.


Dzisiejszy kościół katolicki co najwyżej " kropi" wodą.. co już jest wypaczeniem chrztu. Dodatkowo czyniony jest znak krzyża, co przy ostatnich odkryciach raczej nie jest dobrym symbolem...

Przyjrzyjmy się ceremonii/ rytuałowi chrztu kościelnego.
-----------------------------------------------------------------------

Chrzest święty - przebieg ceremonii krok po kroku
1. Kapłan pyta rodziców chrzczonego dziecka o imię, jakie dla niego wybrali.

2. Rodzice podają wybrane, uprzednio skonsultowane z księdzem, imię dziecka. Lepiej jest porozmawiać o imieniu przed chrztem, zwłaszcza gdy wybrane imię jest rzadziej spotykane lub obcojęzyczne. Kapłan może nie zgodzić się na imię, zwłaszcza gdy godzi ono w religię katolicką lub jest z nią niezgodne.

3. Po podaniu imienia, kapłan-szafarz pyta rodziców: "O co prosicie kościół święty dla (tutaj imię dziecka)?"

4. Rodzice odpowiadają: "O chrzest".

Czyli świadomie zgadzamy się, oraz przyznajemy, że kościół katolicki jest " święty" oraz prosimy ,
TAK my prosimy o to by sługa szatański wykonał rytuał na naszym dziecku.


5. Kapłan rozpoczyna właściwą ceremonię i mówi: "Prosząc o chrzest dla waszego dziecka przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania go w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłował Boga i bliźniego, jak nauczył nas Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku?"

6. Rodzice odpowiadają: "Jesteśmy świadomi".

Kolejny kwiatek, dziecko ma nie być WYZNAWCĄ Chrystusa, a jego NAŚLADOWCĄ.

W czym różnica? A no, wyznawać to znaczy wielbić, ale nie oznacza, że idziemy jego drogą.

Dzisiaj cały kościół katolicki i nie tylko jest Wyznawcą Chrystusa, a nie Naśladowcą.



7. Kapłan zwraca się do rodziców chrzestnych: "A wy, rodzice chrzestni, czy jesteście gotowi pomagać rodzicom tego dziecka w wypełnianiu obowiązku?"

8. Rodzice chrzestni odpowiadają: "Jesteśmy gotowi'.

Co daje chrzest święty?

9. Kapłan-szafarz mówi do dziecka: "(imię dziecka), wspólnota chrześcijańska przyjmuje cię z wielką radością. Ja zaś w imieniu tej wspólnoty znaczę cię znakiem krzyża, a po mnie naznaczą cię tym samym znakiem Chrystusa Zbawiciela twoi rodzice i chrzestni"

10. Po tych słowach szafarz zbliża się do dziecka, by nakreślić na jego czole znak krzyża. Po nim powinni uczynić to samo rodzice wraz z chrzestnymi.

Czyli potwierdzamy to, że oddajemy nasze dziecko do wspólnoty chrześcijańskiej, czyli wyznawców, nie naśladowców chrystusa, no i naznaczamy nasze dziecko znakiem krzyża, czyli najstarszym symbolem pogańskim jaki istnieje na ziemi...


11. Po wykonaniu znaku krzyża na czole dziecka, kapłan przystępuje do odprawienia mszy świętej, która ma przebieg normalny aż do momentu kazania, po którym następuje faktyczny obrzęd chrztu świętego. Do tego czasu matka chrzestna powinna przygotować już białą szatę, a ojciec chrzestny świecę chrzcielną.

12. Kapłan odmawia modlitwę egzorcyzmu, a po niej modlitwę poświęcenia wody lub dziękczynną.

Pytanie czy przy tak małym dziecku może być demon ? Skoro jest niewinne ? A może wręcz przeciwnie, robiąc znak krzyża na dziecku, odprawiając egzorcyzm ( czyli tak naprawdę nawołując i wzywajac demony by się stawiły) naznaczamy dziecko na to, by jakiś demon się nim zainteresował ?


Ceremonia Chrztu Świętego
13. Po odmówieniu odpowiednich modlitw, szafarz zwraca się do rodziców dziecka i chrzestnych następującymi słowami: "Drodzy rodzice i chrzestni. Przyniesione przez was dzieci otrzymują z miłości Bożej przez sakrament chrztu nowe życie z wody i z Ducha Świętego. Starajcie się wychować je w wierze tak, aby zachować w nich to Boże życie od skażenia grzechem i umożliwić jego ustawiczny rozwój. Jeśli więc, kierując się wiarą, jesteście gotowi podjąć się tego zadania, to wspominając swój własny chrzest, wyrzeknijcie się grzechu i wyznajcie wiarę w Jezusa Chrystusa. Jest to wiara kościoła, w której wasze dzieci otrzymują chrzest. Czy wyrzekacie się grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych?

14. Wszyscy zgodnie odpowiadają: "Wyrzekamy się".

My nie mamy wierzyć, my mamy naśladować !
Cytat :
„Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. ” Jk 2,17

15. Po tym wstępie kapłan przystępuje do serii pytań skierowanych do rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które przystępują do sakramentu chrztu. Pytania są następujące:

K: Czy wyrzekacie się wszystkiego, co prowadzi do zła, aby zło was nie opanowało?
R: Wyrzekamy się.
K: Czy wyrzekacie się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu?
R: Wyrzekamy się.
K: Czy wierzycie w Boga Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi?
R: Wierzymy.
K: Czy wierzycie w Jezusa Chrystusa?
R: Wierzymy.

K: Czy wierzycie w Ducha Świętego?
R: Wierzymy.

Czy my mamy wierzyć w Jezusa Chrystusa, czy być jego naśladowcą ?
Co z tego, że wyrzekniemy się grzechu, jeśli zaraz wrócimy do niego i tak ?


16. Na zakończenie tej części obrzędu, kapłan mówi:
K: Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą, w Chrystusie, Panu naszym.
R: Amen.


Parafrazując :

Taka jest nasza wiara, wiara kościoła, w której wyznawanie Chrystusa, jest naszą chlubą, WIARA a nie NAŚLADOWANIE, w imię Diabła, Amon-RA.

17. Szafarz przystępuje do punktu ceremonii, podczas którego następuje właściwe ochrzczenie dziecka, poprzez polanie jego głowy wodą święconą z chrzcielnicy:
K: Czy chcecie, aby (imię dziecka) otrzymał chrzest w wierze kościoła, którą przed chwilą wyznaliśmy?
R: Chcemy.
K: (Imię dziecka), ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
K, R: Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…

Kapłan-szafarz namaszcza czoło dziecka Krzyżmem Świętym. Następnie dziecko otrzymuje białą szatę, uprzednio przygotowaną przez matkę chrzestną.

18. Zakończenie ceremonii Chrztu:
K: (Imię dziecka) stałeś się nowym stworzeniem i przyoblekłeś się w Chrystusa, dlatego otrzymujesz białą szatę. Niech twoi bliscy słowem i przykładem pomogą ci zachować godność dziecka Bożego nieskalaną aż po życie wieczne.
Wszyscy: Amen.
K: Przyjmujcie światło Chrystusa.
Następuje zapalenie świecy od paschału (powinien zapalić ją ojciec chrzestny).
K: Podtrzymywanie tego światła powierza się wam, rodzice i chrzestni, aby wasze dziecko, oświecone przez Chrystusa, postępowało zawsze jak dziecko światłości, a trwając w wierze, mogło wyjść na spotkanie przychodzącego Pana razem z wszystkimi Świętymi w niebie.
Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

list od brata Rafała Empty
PisanieTemat: Re: list od brata Rafała   list od brata Rafała EmptyCzw Paź 24, 2019 2:02 pm

Oczywiście, według mnie te całe rytuały, kościelne, pogańskie, szatańskie czy jakiekolwiek mają znaczenie, zapewne w jakimś stopniu ułatwiają demonom dostęp do człowieka.

Ale prawda jest taka, że i tak wszystko zależy od człowieka, jego postępowania, panowania nad własnymi myślami i sami decydujemy o tym jacy jesteśmy, i którą drogą idziemy.

Mogą nas niewolić nowoczesną technologią, starożytnymi rytuałami... ale ostatecznie to od Nas zależy którą drogę wybieramy.

Więc nawet jeśli nie mamy wyboru ( chociaż jesteś dorosłym człowiekiem , to twoje dziecko, nie rodziny) i ochrzcimy dziecko, to ważne będzie jakie wartości potem wyniesie z dzieciństwa, i w jakim duchu będzie wychowany w domu.

Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

list od brata Rafała Empty
PisanieTemat: Re: list od brata Rafała   list od brata Rafała EmptyCzw Paź 24, 2019 2:04 pm

Ja miałem całą gamę możliwych rytuałów kościelnych, bo tak zostałem wychowany.
Prawdę poznałem dopiero po bierzmowaniu.
Rodzice do dziś są kościelni, więc to ostatecznie nie ma aż tak dużego wpływu na człowieka Wink
Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
Lotion
Admin
Lotion


Liczba postów : 19
Join date : 15/09/2019

list od brata Rafała Empty
PisanieTemat: Re: list od brata Rafała   list od brata Rafała EmptyCzw Paź 24, 2019 3:00 pm

jest tylko jeden problem

zasadnicza różnica jest, czy robimy to świadomie czy nie!!

Dlaczego?

Ponieważ, nie wiedząc że to złe, robimy coś z dobrej woli, być może dlatego mamy opiekę i ochronę Boga. Jako dzieci nie mieliśmy na to żadnego wpływu, na decyzje naszych rodziców,a Bóg doskonale to wiedział.
Ja osobiście nie byłem wychowany w duchu wiary, mam tylko chrzest (Chwała Bogu że nic więcej) bo taka tradycja itd. reszta obrzędów mnie obeszła.

Teraz będąc rodzicami, wiedząc że to złe i z czym to się wiąże, nie możemy zakładać, że Bóg nam pomoże, będzie wspierał i ochraniał skoro nas ostrzegał, a my ŚWIADOMIE grzeszymy.

Wychodząc z założenia, że to nic takiego, że Bóg ochroni dziecko czy nas, wystawiamy Boga na próbę czego nam nie wolno!

Żadne zdanie ludzi, czy ich opinia nie powinno nas kompletnie obchodzić. Jedynie jak Bóg oceni nasze czyny, to powinno być najważniejsze.

Takie sytuacje to są własnie nasze próby, które albo przejdziemy zwycięsko, albo poniesiemy sromotną porażkę. Mam zapierać się siebie, walczyć o każdy dzień jakby był to nasz ostatni, by dawać Bogu powód do dumy. Mamy stać się w oczach Boga idealnymi, uświęcać się w dobrych uczynkach.


Warto się nad tym nieco głębiej zastanowić, by potem nie było płaczu i zgrzytania zębami Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





list od brata Rafała Empty
PisanieTemat: Re: list od brata Rafała   list od brata Rafała Empty

Powrót do góry Go down
 
list od brata Rafała
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Naśladowcy Chrystusa :: LISTY CZYTELNIKÓW-
Skocz do: