Naśladowcy Chrystusa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Naśladowcy Chrystusa

A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony - Mateusza 24:13
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi...

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... Empty
PisanieTemat: ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi...   ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... EmptySro Paź 09, 2019 8:43 pm

Prz 11:22

“Złoty kolczyk na ryju świni to to samo, co piękna niewiasta bez obyczajności. ‘


Ostatnio zmieniony przez Liksar dnia Czw Paź 10, 2019 12:56 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... Empty
PisanieTemat: Re: ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi...   ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... EmptySro Paź 09, 2019 9:57 pm

„Lecz kto cudzołoży, ten jest niemądry: na własną zgubę to czyni". Prz 6,32 (BT).


„Nie cudzołóż.” Wj 20,14 (BW)


„Niewiasta głupia świergotliwa jest, prostaczka, i nic nieumiejąca; A siedzi u drzwi domu swego na stołku, na miejscach wysokich w mieście, Aby wołała na idących drogą, którzy prosto idą ścieżkami swemi, mówiąc: Ktokolwiek jest prostakiem, wstąp sam; a do głupiego mówi: Wody kradzione słodsze są, a chleb pokątny smaczniejszy. Ale prostak nie wie, że tam są umarli, a ci, których wezwała, są w głębokościach grobu.” Przyp 9,13-18 (BG)


„Wargi kobiety obcej miodem ociekają, a jej usta — świecą się jak olej. Lecz w końcu stają się bardziej gorzkie niż piołun i tną jak miecz o podwójnym ostrzu. Jej stopy prowadzą do krainy umarłych, do zaświatów wiodą jej kroki. Gubi równą drogę do życia i nawet nie widzi, że schodzi na manowce. Posłuchajcie mnie tedy, synowie moi, nie odchodźcie od tego, co me usta mówią! Od tamtych trzymaj się jak najdalej, nie zbliżaj się nawet do drzwi ich domów, żeby ktoś inny nie korzystał z sił twoich, a bezbożnicy — z lat twojego życia; żeby tym, co posiadasz, nie bogacił się obcy, żeby owoce twej pracy nie szły do innego. W końcu musiałbyś tylko wzdychać, gdy wyczerpią się twe ciało i siły. Wtedy musiałbyś wyznać ze wstydem: O, ja nieszczęsny, napomnień nie słuchałem, odrzuciło me serce wszelkie pouczenia. Nie słuchałem głosu moich wychowawców, nie zważałem na wskazania mych nauczycieli. O mało co nie spadły na mnie wszystkie klęski pośród rady i na zgromadzeniach.” Przyp 5,3-14 (BWP)
Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... Empty
PisanieTemat: Re: ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi...   ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... EmptyCzw Paź 10, 2019 11:34 am

„Idź, a weź za żonę kobietę, co uprawia nierząd, i [bądź ojcem] dzieci nierządu; kraj bowiem uprawiając nierząd - odwraca się od Pana.” Oz 1,2 (BT).

(29) Nie będziesz hańbił twojej córki, nakłaniając ją do nierządu, aby kraj nie stał się nierządny i pełny rozpusty. Kpł 19:29



(22) Jeżeli zastanie się mężczyznę złączonego z kobietą zamężną, to śmierć poniosą oboje; zarówno ten mężczyzna, złączony z kobietą zamężną, jak i ta kobieta. Wytępisz to zło z Izraela.

(23) Jeżeli jakąś dziewczynę, dziewicę, zaręczoną z mężczyzną, napotka w mieście inny mężczyzna i złączy się z nią,

(24) To wyprowadzicie ich oboje do bramy tego miasta i ukamienujecie ich, i poniosą śmierć; dziewczyna za to, że w mieście nie wołała o pomoc, a mężczyzna za to, że znieważył żonę swego bliźniego. Wytępisz to zło spośród siebie.

(25) Lecz jeżeli mężczyzna napotka zaręczoną z kim innym dziewczynę na polu, zniewolił ją i złączył się z nią, to ten mężczyzna, który się z nią złączył, sam poniesie śmierć,

(26) Ale dziewczynie tej nic nie uczynisz. Dziewczyna ta nie zasłużyła na śmierć. Ze sprawą tą jest podobnie, jak gdy ktoś powstanie przeciwko swemu bliźniemu i zabije go.

(27) Wszak napotkał ją na polu; dziewczyna zaręczona z innym wołała o pomoc, lecz nikt jej nie udzielił pomocy.

(28) Jeżeli mężczyzna napotka dziewczynę, dziewicę nie zaręczoną, pochwyci ją i złączy się z nią, i tak się ich zastanie,

(29) To mężczyzna, który się z nią złączył, da ojcu dziewczyny pięćdziesiąt srebrników, a ona zostanie jego żoną. Za to, że ją znieważył, nie będzie mógł jej oddalić przez całe swoje życie. Pwt 22: 22-29



(10) Mężczyzna, który cudzołoży z żoną swego bliźniego, poniesie śmierć, zarówno cudzołożnik jak i cudzołożnica.

(11) Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z żoną swego ojca, odkrył nagość swego ojca; oboje poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich.

(12) Mężczyzna, który obcuje cieleśnie ze swoją synową, razem z nią poniesie śmierć; popełnili ohydę, krew ich spadnie na nich.

(13) Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak z kobietą, popełnia obrzydliwość; obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich.

(14) Jeżeli mężczyzna pojmie za żonę kobietę oraz jej matkę, to jest to sprośność. W ogniu spalą jego i je, aby nie było sprośności wśród was.

(15) Mężczyzna, który obcuje cieleśnie ze zwierzęciem, poniesie śmierć; zwierzę także zabijcie.

(16) Kobietę, która zbliży się do jakiegoś zwierzęcia, aby się z nim parzyć, zabijesz, zarówno kobietę jak i zwierzę to także; oboje poniosą śmierć i krew ich spadnie na nich.

(17) Mężczyzna, który pojmie za żonę swoją siostrę, córkę swego ojca lub córkę swojej matki, i ujrzy jej nagość, a ona ujrzy jego nagość, to jest to rzecz haniebna. Zostaną zabici na oczach swojego ludu. Odsłonił nagość swojej siostry. Poniosą swoją winę.

(18) Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z kobietą w czasie jej miesięcznego krwawienia i odsłania jej nagość oraz obnaża źródło jej upływu krwi, a ona też odsłoni źródło upływu krwi swojej, to oboje zostaną wytraceni spośród swego ludu.

(19) Nie będziesz odsłaniał nagości siostry swojej matki ani siostry swojego ojca, gdyż obnażyłbyś swoją krewną. Poniosą swoją winę.

(20) Mężczyzna, który obcuje cieleśnie ze swoją ciotką, odkrywa nagość swego wuja. Poniosą swój grzech, umrą bezdzietnie.

(21) Mężczyzna, który pojmie żonę swego brata, dopuszcza się rzeczy haniebnej, odkrył on nagość swego brata, będą bezdzietni.

(22) Będziecie przestrzegać wszystkich moich ustaw i wszystkich moich praw i będziecie je wypełniać, aby nie wyrzuciła was ziemia, do której Ja was prowadzę, abyście w niej mieszkali.

(23) A nie postępujcie według ustaw ludu, który Ja wypędzam przed wami, gdyż to wszystko czynili i obrzydziłem ich sobie. Kpł 20:10
Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... Empty
PisanieTemat: Re: ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi...   ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... EmptyCzw Paź 10, 2019 12:00 pm

(15) Których ścieżki są krzywe, którzy ze swoich dróg zbaczają na manowce;

(16) Ustrzeże cię także od cudzej żony, od obcej, która uwodzi słodkimi słowami,

(17) Która porzuca towarzysza swojej młodości i zapomina o przymierzu z Bogiem;

(18) Bo jej ścieżka schodzi w dół do śmierci, a jej drogi do krainy cieni.

(19) Nikt z tych, którzy do niej wchodzą, nie wraca i nie osiąga ścieżek życia Prz 2 :15-19



(6) Gdy wyglądałem oknem mojego domu i patrzyłem przez kratę,

(7) Zobaczyłem wśród prostaczków i zauważyłem wśród chłopców nierozumnego młodzieńca,

(8) Który szedł ulicą blisko jej narożnika i zboczył na drogę ku jej domowi

(9) O zmierzchu, pod wieczór, z nastaniem nocy i mroku.

(10) I oto spotyka go kobieta w stroju nierządnicy, podstępna;

(11) Jest podniecona i niepohamowana, nie może spokojnie ustać w domu;

(12) To jest na ulicy, to znowu na placach, wyczekuje przy każdym narożniku.

(13) Obejmuje go i całuje, z zuchwałą twarzą mówi do niego

(14) Miałam złożyć ofiarę dziękczynną, dzisiaj spełniłam swoje śluby,

(15) Dlatego wyszłam, aby cię spotkać; gorliwie cię szukałam i znalazłam.

(16) Moje łoże okryłam kobiercami, barwnymi prześcieradłami z płótna egipskiego,

(17) Moje posłanie skropiłam mirrą, aloesem i cynamonem.

(18) Chodź! Upoimy się miłością aż do rana, użyjemy pieszczot do syta,

(19) Gdyż męża nie ma w domu, udał się w podróż daleką.

(20) Wziął z sobą kiesę z pieniędzmi, wróci dopiero w dzień pełni.

(21) Uwiodła go wielu zwodniczymi słowami; swoją gładką mową usidliła go.

(22) Omamiony poszedł tuż za nią jak wół, który idzie na rzeź, jak jeleń, którego spętano powrozem,

(23) Aż strzała przeszyje mu wątrobę; jak ptak, który leci prosto w sidło, nie przeczuwając, że chodzi o jego życie. Prz 7: 6-23


(19) Miłej jak łania[ twojej kobiety], powabnej jak gazela! Niech jej piersi zawsze ci sprawiają rozkosz, upajaj się ustawicznie jej miłością!

(20) Dlaczego, synu mój, masz się rozkoszować obcą i ściskać pierś cudzej?

(23) Umrze z powodu braku karności i z powodu wielkiej swojej głupoty zbłądzi. Prz 5: 19-23


(4) Mów do mądrości Jesteś moją siostrą, a rozum nazwij przyjacielem,

(5) Aby cię ustrzegły przed cudzą żoną, przed obcą, która mówi słodkie słowa. Prz 7:4-5


(14) Usta obcej kobiety są głębokim dołem; wpada weń ten, na kogo Pan się gniewa. Prz 22:14


(27) Bo dołem głębokim jest nierządnica, a obca kobieta ciasną studnią.

(28) Zaiste, czai się jak rabuś, wśród ludzi pomnaża niewiernych. Prz 23: 27-28


(7) Nie będą brać za żonę kobiety nierządnej ani zbezczeszczonej [ kapłani izraela], także kobiety porzuconej przez męża brać nie będą za żonę, gdyż każdy z nich jest święty dla swojego Boga. Kpł 21:7


(18) Nie będzie wśród córek izraelskich nierządnicy świątynnej ani wśród synów izraelskich nierządnika świątynnego. Pwt 23:18



Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... Empty
PisanieTemat: Re: ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi...   ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... EmptyCzw Paź 10, 2019 12:04 pm

(29) Tak jest z tym, kto chodzi do żony swojego bliźniego: nie ujdzie bezkarnie ten, kto się jej dotyka.

(30) Czy nie pogardza się złodziejem za to, że kradnie, nawet aby zaspokoić głód?

(31) A gdy go złapią, musi oddać siedmiokrotnie, musi oddać całe mienie swojego domu.

(32) Lecz kto cudzołoży z zamężną, jest pozbawiony rozumu, a kto chce samego siebie zgubić, niech tak robi.

(33) Ciosów i wstydu się doszuka, nie zmaże swojej hańby.

(34) Gdyż zazdrość wywołuje gniew męża, który w dniu zemsty nie zna pobłażania;

(35) Nie przyjmie żadnego okupu i nie zgodzi się nań, choćbyś dawał dużo darów. Prz 6:29-35
Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... Empty
PisanieTemat: Re: ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi...   ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... EmptyCzw Paź 10, 2019 12:55 pm

„Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa". Mt 5,27-28 (BT).

Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
polskapaw




Liczba postów : 4
Join date : 16/10/2019

...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... Empty
PisanieTemat: Re: ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi...   ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... EmptySob Paź 19, 2019 3:21 pm

Jak się cytuje ludziom wersety o karach Boga na swoim ludzie, to się całkowicie blokują. Widzą Boga bezwzględnego w wykonywaniu kar za grzechy, no i widzą się w sytuacji, że sami podlegają tym karom, jak i ich znajomi, którym tą karę należy wymierzyć.

Na dzień dzisiejszy, taka kara jak śmierć za cudzołóstwo, jest odbierana jako barbarzyństwo. Nie ma szans na wytłumaczenie.

Jak to się ma chwila słabości do atrakcyjnego człowieka, w porównaniu do takiej samej kary za morderstwo. Tak myślimy.

Cały szkopuł chyba w tym, że nie wiemy, że jeśli Bóg zostawiłby nas na sekundę, to już nie żyjemy.

Dlatego tak bardzo niesprawiedliwe wydają się nam wymagania Boga względem nas, ale z punktu widzenia Boga, to to jest nic w porównaniu z tym co On robi, żebyśmy mogli żyć.

Ludzie muszą wiedzieć ile walki jest w tle o życie każdego człowieka, może wtedy zrozumieją, że przestrzeganie przykazań, jest jak sprawa honorowa.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... Empty
PisanieTemat: Re: ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi...   ...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi... Empty

Powrót do góry Go down
 
...kobieta / mężczyzna który ulega nierządowi...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Naśladowcy Chrystusa :: BIBLIA O ...-
Skocz do: