Naśladowcy Chrystusa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Naśladowcy Chrystusa

A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony - Mateusza 24:13
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Królowa Nieba.. czyli kult Ewy

Go down 
AutorWiadomość
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

Królowa Nieba.. czyli kult Ewy  Empty
PisanieTemat: Królowa Nieba.. czyli kult Ewy    Królowa Nieba.. czyli kult Ewy  EmptyCzw Paź 31, 2019 7:45 pm

W swoich 2 starszych artykułach :
Królowa Niebios- demon czy prawdziwe bóstwo ?
https://liksar.wordpress.com/2016/02/19/krolowa-niebios-demon-zwodzacy-od-zawsze/

Różaniec – modlitwa do..
https://liksar.wordpress.com/2016/02/26/rozaniec-modlitwa-do/

Pokazywałem, że kult Astarte jest jednym z najstarszych kultów jakie istnieją, i powtarzają się na całym świecie.

Zadając sobie ciągle pytanie

Skąd wziął się kult jakieś bogini ?

Przecież upadli aniołowie to jednak mężczyźni, którzy przyjmowali męskie ciała i dobierali się do kobiet, nigdzie nie mamy mowy o odwrotnym przypadku.

Skąd wiec na całym świecie tak mocno zakorzeniony kult Astarte, przez który nawet Izraelici się staczali do bałwochwalstwa . ?

Sędziów 2 napisał:
(11) Zaczęli synowie izraelscy czynić zło w oczach Pana i służyli Baalom.

(12) Opuścili Pana, Boga ojców swoich, który ich wywiódł z ziemi egipskiej, i chodzili za innymi bogami spośród bogów ludów okolicznych, i oddawali im pokłon, drażniąc Pana.

(13) Tak opuścili Pana, a służyli Baalowi i Asztartom.

Doszedłem do takich wniosków.

Moim zdaniem, jest to w pewnym sensie kult matki wszystkich żyjących, czyli Ewy... dlaczego ?


Jakby nie patrzeć,
po 1.


Bóg jest Bogiem Ojcem... szatan aby wprowadzić kontrę, wprowadził kult matki.

Bóg Ojciec --- Matka ewa(astarte)

Co już samo w sobie jest sprytnym zagraniem szatana.

Ponieważ przywykliśmy do wizji, gdzie Ojciec jest bardziej surowy, a matka jest typowo osobą o dobrym sercu dla swoich dzieci.

Cytat :
” Grzesznika bezpośrednio zwracającego się do Chrystusa , mógłby ogarnąć lęk i strach przed jego gniewem . Niech tylko sięgnie ku pośrednictwu dziewicy z jej synem a ona musi ukazać jedynie swojemu synowi pierś którą ssał i jego gniew natychmiast zostanie załagodzony ……….. ” – Catolic Layman , Czerwiec 1856

Temu od wieków dla ludzi kult bogini matki był dość przyjemny, bo gdy Ojciec zawsze surowo karał za złe uczynki, tak często matka puszcza je płazem bo ma łagodne oblicze, każdy chyba rozumie o co chodzi... wiemy jak to u każdego w domu wygląda.

Gdy coś sknocimy, zawsze wolimy zwracać się do matki, do tej łagodnej osoby bo wiemy... że nas tak nie ukarze !


Dodatkowo, jest to dla Boga dodatkowa plugawa zniewaga, jako fakt, że on jako Bóg Ojciec stworzył wszystko, tak dzisiaj kult Maryjny jako " królowej Nieba i ziemi" jest wręcz stawianiem kultu Astarte ponad Bogiem... a jak wiemy Lucyper uwielbia wszystko odwracać o 180*, dlatego postawił na kult kobiecy.


po 2,

Ewa była 1 człowiekiem, który się przeciwstawił Bogu, można powiedzieć, że była 1 sprzymierzeńcem ludzkim po stronie upadłych buntowników.

Dlatego szatan stworzył kult ... kult BUNTOWNICZKI tak naprawdę, wielbiąc królową niebios,

królowa niebios - samo te określenie jest obrzydliwe i bardzo bałwochwalcze, sugerując, że Bóg nie rządzi SAMODZIELNIE niebem.


Wielbiąc Ewę, po 1 nieświadomie wielbimy osobę która przeciwstawiła się Bożemu Prawu, czyli popieramy jej bunt, czyli bunt szatana.. dodatkowo uprawiamy bałchwalstwo, bo nie oddajemy czci Bogu, dodatkowo, po części plując na Boga stwierdzając że Bóg nie jest jedynym królem nieba i ziemi, a jest jeszcze królowa..


Czy ktoś ma inny pomysł skąd wziął się kult bogini niebios ? matki wszystkich żyjących i ogniska domowego?


Dla mnie to pasuje do wizji własnie postawienia na piedestale 1 buntowniczki ludzkiej czyli Ewy, której dzisiaj ludzie na całym świecie oddaja kult, i jakby nie patrzeć kult maryjny to jeden z najbardziej ortodoksyjnych kultów jakie są... jej " dzieci" czytaj. wyznawcy są zawsze bardzo agresywni w stosunku do osób negujacych jej kult, oraz cholernie mocno zaślepieni jak mało kto...

po 3,

wszelkiego rodzaju kulty Matki żyjących, bogini płodności.. jest ukazywana naga, albo pół naga... sugerując własnie " strój Ewy"

po 4,

Aszerę przedstawiano jako pień drzewa zasadzonego w ziemi. Pień był zwykle pokryty symbolicznymi rzeźbami - wyobrażeniami bogini. Z powodu jej powiązania z rzeźbionymi drzewami, miejsca czci Aszery zwykle nazywano "gajami", a hebrajskie słowo "asherah" (liczba mnoga - "asherim") może nawiązywać do bogini jak również do gaju drzew. Jednym ze złych czynów króla Manassesa było to, że "Postawił też posąg Aszery, który kazał sporządzić w świątyni" (2 Ks. Królewska 21,7). Innym tłumaczeniem "rzeźbionego słupa Aszery" jest "ryty obraz gaju".


Kult Astarte, wiązał się własnie z gajem, czyli tak naprawdę ogrodem... tak jak ogród Eden ?

Co ciekawe, kult Astarte to był kult Pala, czyli tak naprawdę kult 1 drzewa.. czy to nie w pewnym stopniu nawiązanie do drzewa zakazanego ?


Czy kult Ewy, to nie kult Ewy wyrzeźbionej na drzewie/palu... czyli przedstawienie w pewnym sensie sceny Ewy zrywającej zakazanego owocu z drzewa poznania.


Czyli kłaniając się przed palem z podobizną Ewy na nim, oddajemy cześć złamaniu 1 zakazu jakie dał Bóg człowiekowi... bo w ten sposób wielbimy ten moment w historii, kiedy zostało złamane 1 prawo Boga.

po 5,

Czy własnie, Ewa... zrywając zakazany owoc, nie stała się jak Bóg? A no własnie przecież oto chodziło...
Rdz 3 napisał:

(3) Tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.

(4) Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,

(5) Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.



Ewa stała się jak Bóg, w wymiarze tego, że wie co to dobro i zło, dostała poznanie " mądrości"

w ten sposób stała się " Boginią"


po 6,

dlaczego Bóg najbardziej znienawidził kultu Astarte i Baala ?

Baala, bo to kult Szatana...

Astarte, bo to kult 1 człowieka który się zbuntował przeciwko Bogu...




W ten sposób własnie szatan gloryfikuje na całym świecie kult Ewy, kult Bogini, 1 człowieka który stał się jak " Bóg" ,




Ps* nie chodzi mi o atak na Ewę, zapewne Szatan jej kult wprowadził po jej śmierci i sprytnie wykorzystał karty które miał, ale warto wiedzieć z czym wiąże się jej kult.





Polskie ,,cudowne" obrazy Marii uznane przez KK (nie wiem czy wszystkie):
- Matka Boska Trzebiatowska ,
- Matka Boska Fatimska ze Szczecina,
- Matka Boża Bolesna z Oborska (Klasztor Ojców Karmelitów w Oborach),
- Matka Boża Pięknej Miłości z Bydgoszczy, (patronka najbardziej smutnych i potrzebujących),
- Matka Boża Świętorodzinna w Studziennej,
- Matka Boska Uzdrowienia Chorych z Wejherowa,
- Matka Boża Rywałdzka,
- Matka Boża Zieleniecka. (Gm. Radziemice)

- Matka Boska Wspomożycielka z Różanostoku (Matka Boska Różanostocka -
- Sanktuarium salezjańskie w Różanymstoku),
- Matka Boska Trąbkowska z Trąbek Wielkich (Królowa Kaszub),
- Matka Boska Królowa Pokoju ze Stoczka Warmińskiego,
- Matka Boża Fatimska z Ełku,
- Matka Boża Świętolipska w Świętej Lipce,
- Pani Ziemi Grójeckiej (Pocieszycielka Strapionych) w Lewiczynie,
- Matka Boska (Matka Zbawiciela) z Warszawy,
- Matka Boża Łaskawa (Patronka Warszawy),
- Matka Boska Różańcowa z Lubyczy Królewskiej ,
- Krasnobrodzka Szafarka Łask (Pocieszycielka Zamojszczyzny),
- Matka Boska Turkowicka z Jabłeczna,
- Matka Boska Cierpliwie Słuchająca w Rokitnie (dawnej posiadłości Cystersów z Bledzewa),
- Matka Boska Bolesna, Królowa Polski w Licheniu,
- Matka Boska w Cudy Słynąca (Pani Poznania),
- Matka Boska Zwycięska z Dzieciątkiem z Brdowa,
- Matka Boska Ucieczka Grzeszników z Wielenia Zaobrzańskiego,
- Matka Boska Szamotulska,
- Matka Boska Nieustającej Pomocy z Kalisza,
- Pani Gnieźnieńska (Szafarka Dobroci) z Gniezna,
- Matka Boska Świętorodzinna ze Studzianny woj. łódzkie,
- Matka Boska Trybunalska z Piotrkowa Trybunalskiego,
- Matka Boża Jazłowiecka, (zwana Panią Jazłowiecką Niepokalaną Hetmanką 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich).
- Matka Boska Bolesna ze Skulska,
- Pani Ziemi Wieluńskiej z Wielunia,
- Matka Boska Częstochowska (Królowa Polski),
- Matka Boża Leśniowska, (Patronka Rodzin) w Leśniowie,
- Matka Boska Włoszczowska,
- Matka Boska Sulisławska,
- Madonna Łokietkowa (Matka Boża Uśmiechnięta) w Wiślicy.
- Matka Boska Łaskawa z Kielc,
- Matka Boska Wniebowzięcia z Płonki Kościelnej,
- Matka Boska Supraska,
- Matka Boska Szkaplerzna Studzieniczna z Augustowa,
- Matka Boża Pięknej Miłości z Łomży,
- Matka Boża Sejneńska w Sejnach,
- Matka Boska Leśniańska z Leśnej Podlaskiej.
- Matka Boża Miedzeńska w Miedznie,
- Matka Boża Opolska,
- Matka Boska z Dzieciątkiem z Kościoła Bożego Ciała w Krakowie,
- Matka Boska Wniebowzięta z Lipinek (woj. małopolskie),
- Matka Boska z Dzieciątkiem Jezus z Płaszowa ,
- Matka Boska Wadowicka (Matka Boska Nieustającej Pomocy),
- Matka Boska Fatimska z Wadowic,
- Matka Boska Wielicka z Wieliczki,
- Matka Boska Makowska z Makowa Podhalańskiego,
- Matka Boska Tuchowska,
- Matka Boska Świętojańska Kraków ,
- Matka Boska Szaflarska,
- Matka Boska Szczyrzycka w Opactwie Cystersów,
- Matka Boska Śnieżna (Kościół dominikanek w Krakowie),
- Matki Chmur i Burzy, Perperuny (nazywana Matką Boską Szkaplerzną) w Sanktuarium Perunowym, (w Dolinie Trzech Bogiń: (Perperuny – Władczyni Burz i Chmur),
(Mokoszy – Pani Wyroków Nieba) i (Wodycy-Śląkwy – Pani Wód Spadających) w Dolinie Eliaszówki w Czernej koło Krzeszowic,
- Matka Boska Łaskawa (Królowa Sudetów) w bazylice Wniebowzięcia NMP Opactwa Cystersów w Krzeszowie,
- Matki Boska Ludźmierska Królowa Podhala.
- Matka Boska Bolesna z Limanowej,
- Matka Boska Pani Myślenicka z Myślenic,
- Matka Boska Fatimska z Sanktuarium na Krzeptówkach.
– Matka Boża Anielska w Kalwarii Zebrzydowskiej,
- Matka Boża Kozielska,
- Matka Boża Katyńska,
- Matka Boska z Borku Starego,
- Matka Boska Pocieszycielka Strapionych z Wielkich Oczu,
- Różańcowa Matka Boska w Dzikowie (patronka zagłębia siarkowego w Tarnobrzegu),
- Matka Boska Szkaplerzna z Rozwadowa k. Stalowej Woli ,
- Matka Boska Przeczycka w Przeczycach (pow. Dębickim),
- Matka Boża Łaskawa z Lubaczowa,
- Matka Boża Pocieszenia Tartakowska (obecnie Łukawiecka) ,
- Matka Boska Bolesna z Haczowa,
- Matka Boska Królowa Nieba i Ziemi z Jaślisk,
- Matka Boska Wspomożenie Wiernych z Twardogóry,
- Matka Boska Wielisławska (Stary Wielisław) ,
- Matka Boża Przyczyna Naszej Radości (Matka Boska Śnieżna) na Górze Iglicznej,
- Matka Boska Świdnicka ,
- Matka Boska Sobieskiego z katedry we Wrocławiu,
- Matka Boża Zwycięska z Mariampola, obecnie na Piasku we Wrocławiu,
- Matka Boska Uśmiechnięta z Pszowa,
- Matka Boska Śnieżna Opiekunka Rodzin (Klasztor o. Franciszkanów) z Pilicy,
- Matka Boska Nieustającej Pomocy z Jaworzna...

Na internecie możemy znaleźć też coś takiego
Cytat :
5. Inwokacja Bogini
Matko i nimfo, i dziewico, trojaka królowo, pani bursztynowego miesiąca, która przez swoją władzę nad Niebem, Ziemią i Morzem ponownie jesteś Trojaka, Miła Pani o Promiennym Obliczu, czczona pod wieloma imionami wysłuchaj mnie.
Trojaka Matko Życia, pani wszystkich żywiołów, pierwotny Bycie, Władczyni Światła i Ciemności, Królowo Umarłych, której podlega każdy bóg bez wyjątku. Ty która rządzisz na gwiaździstym niebie, na burzliwych zielonych wodach, na różnobarwnej ziemi z wszystkimi jej mieszkańcami, rządzisz w ciemnych grotach podziemnych. Ty która nosisz niepoliczone imiona. Hebat, Kybele, Anahita, Isztar, Astarte, Izyda, Królowa Cypryjska, Inanna I Afrodyta, Prozerpina, Potnia, Gaja, Rea i Eurynome, Pallada i Atena, Samotea, Anu, Diana, Agdistis, Mariana, Dindimene, Hera, Juno, Muza, Hekate, Ptasiogłowa Matko - Brimo, Eris i Discordia a nade wszystko Niewypowiedziana gdyż żadne imię nie odda pełni twej Chwały.
Magna Mater, Stella Maris, Stella Matututina która przyniosłaś oświecenie księciu Sidharcie tak jak zawsze i wszędzie prowadziłaś wszystkich świętych mężów służących Tobie; Pierwsza Zasado, która w każdej kobiecie objawiasz się cieleśnie a poprzez Ogień Ducha oczyszczasz Umysły.
Oddajemy Ci cześć i miłujemy Cię w lasach i na wrzosowiskach, na wzgórzach i w grotach. Jawnie, na targowiskach i skrycie, w zaciszu domowym. W świątyniach kamiennych, astralnych jak i tych najwyższych świątyniach naszych ciał i świątyniach Tajemnego Miejsca.

Matko Rodzicielko! Pani! Zstąp do mnie! Zstąp do mnie! Zstąp do mnie! Ave Discordia! Ave, Magna Mater! Venerandum, vente, vente!
O, nienarodzona wiecznie żywa! O, nieśmiertelna wiecznie martwa! Przybądź do mnie jako Izis, Artemis i Afrodyta, przybądź jako Helena, Hera, a ponad wszystko-jako ERIS!

O Bogini Nuit schyl się nad Twoim sługą
I użycz mi swych świętych ekstaz, które obiecałaś tym którzy Cie kochają
O Bogini Nuit! Ty jesteś przykrytą błekitem córą zachodzącego słońca
Kocham Cię
Jam jest ku Tobie
Inwokuję obecność Twego ciała
Tyś jest nagim lśnieniem błękitnego nieba
Inwokuję gwiazdy wewnątrz Ciebie moja kapłanko
Me skrzydła są ku Tobie O kapłanko
Pozwól mi konsekrować Cię

Matko Rodzicielko! Pani! Zstąp do mnie! Zstąp do mnie! Zstąp do mnie! Ave Discordia! Ave, Magna Mater! Venerandum, vente, vente!
O, nienarodzona wiecznie żywa! O, nieśmiertelna wiecznie martwa! Przybądź do mnie jako Izis, Artemis i Afrodyta, przybądź jako Helena, Hera, a ponad wszystko-jako ERIS!

Ja jestem Prorok i niewolnik Najpiękniejszej
W ziemskiej samotności rozpaczy
W Niebiańskiej rozkoszy Nuit
Chcieć czegoś nie będącego najwyższym to wciąż błądzić. Jakakolwiek wola nie będąca oddaniem siebie Ukochanemu jest czarna magiją.
Ty jesteś córą zachodu słońca o niebieskim obliczu, jesteś nagim blaskiem zmysłowości błękitnego nieba.

Śpiewam na chwałę zasobnej Ziemi, matki wszelkiego stworzenia,
Rodzicielki pierwszych istot. Żywicielki naszej, która karmi
Swoje dzieci; wszystkie stworzenia żywi swym bujnym bogactwem:
Te, które stąpają po żyznej ziemi,
Te, które latają w powietrzu,
I te, które pływają po morskich ścieżkach.
Dzięki Tobie, o królowo zieleni, błogosławiąca ludziom,
Swym umiłowanym dzieciom. podziękujmy za to, że darzysz nas
Potomstwem i błogosławisz urodzajnym polom i winnicom.
Podziękujmy nie tylko za dar życia, ale i za to,
Że śmiertelni mamy gdzie złożyć swoje kości po śmierci.
Szczęśliwy będzie Twój wybraniec, którego obdarzyłaś
Najwyższym zaszczytem życia, a potem przyjmiesz z honorami
I przykryjesz jego kości. Otom człowiek,
Który ma wszystkiego w bród:
Mój żyzny kraj obfituje w zboże i wszelki owoc,
Na moich pastwiskach wypasają się liczne stada,
A mój dom jest pełen pięknych sprzętów i wszelakiego dobra.
Szczęśliwi mężowie panują nam sprawiedliwie w miastach,
U boku pięknych kobiet, ciesząc się bogactwem doczesnym.
Raduje ich serca widok rosłych i pięknych synów.
Ich nadobne córki pląsają z naręczami kwiatów
Po ukwieconych łąkach.
Tak dzieje się z tymi, których obdarzasz swymi łaskami,
O święta bogini, szczodry duchu.
Chwałą Ci, Matko Bogów, ulubienico gwieździstych Niebiosów!
Obdarz mnie swymi łaskami
W zamian za moją pieśń, która weseli serce!
Niechaj nigdy nie zapomnę tej pieśni,
Ani żadnej innej.

Matko Rodzicielko! Pani! Zstąp do mnie! Zstąp do mnie! Zstąp do mnie! Ave Discordia! Ave, Magna Mater! Venerandum, vente, vente!
O, nienarodzona wiecznie żywa! O, nieśmiertelna wiecznie martwa! Przybądź do mnie jako Izis, Artemis i Afrodyta, przybądź jako Helena, Hera, a ponad wszystko-jako ERIS!

O Bogini stale Cie przywołuję
Ludzie śmieją się gdy mówię o Tobie
Nie widzą Cie obok mnie
Kiedy znowu się pojawiasz staję się młody
Ludzie mówią to nierozumne
Ale ja mam na myśli Świętą Mądrość
Pistis Sophię, Matkę Wszystkich Buddów
Która przynosiła wiersze o jakie prosiłem, kiedy
Byłem samotny i niecierpliwy
Oszołomiony literaturą i polityką
Nieomal przekonany o tym ze tworzenie jest niemożliwe
W pełni kontrolowane przez profesorów i polityków
Jeden maly promyk który mignął w Twoim oku
Zburzył te wszystkie blaszane marzenia
Przebijając się pulsującym uderzeniem do prawdziwej skóry
A poza tym wszystkim
Niezliczone światy, życie jako radość poznania
Kwiat wolność ogień
Moje wątpliwości niecierpliwość strach i zmartwienia
strawione w wieńcu płomienia mądrości

Wszystko cokolwiek stworzyłem jest Twoje



Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
 
Królowa Nieba.. czyli kult Ewy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Naśladowcy Chrystusa :: DOKTRYNY-
Skocz do: