Naśladowcy Chrystusa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Naśladowcy Chrystusa

A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony - Mateusza 24:13
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 ...o głosie Bożym...

Go down 
AutorWiadomość
Liksar
Admin
Liksar


Liczba postów : 53
Join date : 15/09/2019
Skąd : Podlasie

...o głosie Bożym... Empty
PisanieTemat: ...o głosie Bożym...   ...o głosie Bożym... EmptyPią Paź 25, 2019 10:35 am

"Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną” J 10,27 (BT)


„Za obcym natomiast nie pójdą, lecz uciekną do niego, ponieważ nie znają głosu obcych.” J 10,5 (BW)



„Starajcie się więc czynić tak, jak rozkazał wam Pan, wasz Bóg. Nie zbaczajcie ani w prawo, ani w lewo.” Pwt 5,32 (BW).



„Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania, nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu, wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga.” Prz 2,1.2.5 (BW)



„Wiem, Panie, że nie człowiek wyznacza swą drogę, i nie w jego mocy leży kierować swoimi krokami, gdy idzie.” Jr 10,23 (BT)



„A gdy będziecie chcieli iść w prawo albo w lewo, twoje uszy usłyszą słowo odzywające się do ciebie z tyłu: To jest droga, którą macie chodzić!” Iz 30,21 (BW).


„Bo nic nie powiedziałem ani nie nakazałem waszym przodkom, gdy wyprowadzałem ich z Egiptu, co do ofiar całopalnych i krwawych, lecz dałem im tylko przykazanie: Słuchajcie głosu mojego, a będę wam Bogiem, wy zaś będziecie Mi narodem. Chodźcie każdą drogą, którą wam rozkażę, aby się wam dobrze powodziło.” Jr 7,22.23 (BT).



„Pan, Bóg twój, poszczęści tobie w każdym poczynaniu twej ręki, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, przestrzegając jego poleceń i postanowień zapisanych w księdze tego Prawa; jeśli wrócisz do Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej swej duszy.” Pwt 30, 9.10 (BT).


„Pokolenie prawych będzie błogosławione.” Ps 112,2 (BW)


„W potomstwie twoim błogosławione będą wszystkie narody ziemi za to, że usłuchałeś głosu mego.” Rdz 22,18 (BW)


„Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością. A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.” 1 J 4,8.16 (BW).


„Pan jest z tobą. Idź z tą siłą, jaką posiadasz.” Sdz 6,12.14 (BT).


„Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić.” Pwt 30,11.14 (BT).


„Chcę cię dziś pouczyć o twojej drodze, abyś swoją ufność pokładał w Panu.” Prz 22,19 (BW).


„Tylko bądź mężny i mocny, przestrzegając wypełniania całego Prawa. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby się okazała twoja roztropność we wszystkich przedsięwzięciach. Niech ta Księga Prawa będzie zawsze na twych ustach: rozważaj ją w dzień i w nocy, abyś ściśle spełniał wszystko, co w niej jest napisane, bo tylko wtedy powiedzie ci się i okaże się twoja roztropność. Czyż ci nie rozkazałem: Bądź mężny i mocny? Nie bój się i nie lękaj, ponieważ z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz.” Joz 1,7-9 (BT).



„Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan.” Jr 17,7 (BW).


„Tyś bowiem nadzieją moją, Panie, Boże, Tyś ufnością moją od młodości mojej.” Ps 71,5 (BW).


„Rzeczą człowieka są rozważania serca, lecz od Pana pochodzi odpowiedź języka.” Prz 16,1 (BW).


„Jestem roztropniejszy od starszych, bo strzegę przykazań Twoich!” Ps 119,100 (BW)


„Roztropny robi wszystko rozważnie.” Prz 13,16 (BW).


„Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma.” Jk 1,5 (BT).


„Gdy Pan Bóg przemówi, któż nie będzie prorokować?” Am 3,8 (BT).



„Pouczę cię i wskażę drogę, którą pójdziesz; umocnię moje spojrzenie na tobie.” Ps 32,8 (BT).
Powrót do góry Go down
https://liksar.wordpress.com/
 
...o głosie Bożym...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Naśladowcy Chrystusa :: BIBLIA O ...-
Skocz do: