Naśladowcy Chrystusa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Naśladowcy Chrystusa

A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony - Mateusza 24:13
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Znak Syna Człowieczego

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
OCKamil
Admin
OCKamil


Liczba postów : 37
Join date : 13/09/2019

Znak Syna Człowieczego Empty
PisanieTemat: Znak Syna Człowieczego   Znak Syna Człowieczego EmptyPon Wrz 23, 2019 6:35 pm

Kontynuacja tematu rozpoczętego przez Edweder na starym forum...

http://zbawienie.forumotion.com/t257-znak-syna-czlowieczego
Powrót do góry Go down
https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/
Łukasz Staszewski




Liczba postów : 4
Join date : 30/09/2019

Znak Syna Człowieczego Empty
PisanieTemat: Re: Znak Syna Człowieczego   Znak Syna Człowieczego EmptyPią Paź 04, 2019 9:44 pm

Zastanawiałem się nad znakiem Syna Człowieczego i doszedłem do wniosku, że to nie musi być jeden znak. Biblia wspomina o kilku znakach Isusa. Są to gwiazda, która prowadziła trzech mędrców i która zatrzymała się nad Betlejem; gołębica, która symbolizowała Ducha Św. zstępująca na Isusa po chrzcie z ręki Jana Chrzciciela; zaćmienie słońca, trzęsienie ziemi oraz zmartwychwstanie świętych podczas śmierci na krzyżu. Możliwe, że ukazanie się tych wszystkich znaków w jednym momencie będzie świadczyło, że nasz Zbawiciel powrócił. Każdy z tych znaków pojedynczo może być podrobiony, ale ukazanie się tych wszystkich znaków...

Nie biorę krzyża jako znaku Syna Człowieczego, bo dla mnie to narzędzie, na którym zmarł i tylko za to uważam krzyż, po za tym w innym miejscu na forum jest temat o znamieniu Kaina. Pada tam ciekawa teoria, że znamię Kaina to był właśnie krzyż i biorąć pod uwagę jak stary to symbol to coś w tym może być.
Powrót do góry Go down
Edwedere




Liczba postów : 1
Join date : 14/09/2019

Znak Syna Człowieczego Empty
PisanieTemat: Re: Znak Syna Człowieczego   Znak Syna Człowieczego EmptySro Paź 09, 2019 12:57 am

Jakiś czas temu też rozważałem o znaku Syna Człowieczego i w Biblii jest napisane że jak grzmot jakby przez całą ziemie.. Miałem kiedyś rozmyślanie z gwiazdą hmm. Tak jak Łukasz mówisz że teraz można wszystkie znaki podrobić temat warty pomyślenia i przedyskutowania
Powrót do góry Go down
Lotion
Admin
Lotion


Liczba postów : 19
Join date : 15/09/2019

Znak Syna Człowieczego Empty
PisanieTemat: Re: Znak Syna Człowieczego   Znak Syna Człowieczego EmptySro Paź 09, 2019 11:34 am

jeśli chodzi o znak syna człowieczego to na starym forum, dość rozwlekle ale bardzo przekonująco na podstawie Pisma opisał to Odrodzony.
http://zbawienie.forumotion.com/t257-znak-syna-czlowieczego#14328

Niech wasza mowa będzie prosta tak tak, nie nie.... Jest to prosto napisane w Piśmie

Jest to na tyle silny dowód, że w moim przekonaniu nie ma co poszukiwać na siłę innych wersji.

Pamiętajmy, że znak nie musi oznaczać symbolu (znaczka), ale można także go rozumieć jako sytuację czy okoliczności, dany moment w którym  coś się dzieje, a my nie mamy wątpliwości o co chodzi. I w tym własnie kontekście rozpatruję, podobnie jak Odrodzony, znak jako ZJAWISKA towarzyszące przyjściu Mesjasza Naszego Króla.

Bardzo upraszczając, jak słyszę odgłos hamowania, a potem bum! To raczej wiem, że doszło do kolizji czy wypadku...


Czym innym natomiast jest znamię bestii i tu kwestia jest nadal otwarta, choć jak napisał podajże Cyryl (jeśli się mylę to przepraszam), że nie mamy odgadywać czy dociekać czym jest znamię (znak) lecz:

....Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Znak Syna Człowieczego Empty
PisanieTemat: Re: Znak Syna Człowieczego   Znak Syna Człowieczego Empty

Powrót do góry Go down
 
Znak Syna Człowieczego
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Znak Kaina

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Naśladowcy Chrystusa :: DOKTRYNY-
Skocz do: